Naujienos

Ar apskritai verta investuoti lėšas į iškėlimą paieškos sistemose?

Įdėta - 2010.08.26, šaltinis - google.lt

Sulaukiame nemažai laiškų su pasiūlymais iškelti paieškos sistemose vieną ar kitą tinklapį. Deja 95 procentų pasiūlymų iškart atsisakome. Ne todėl, kad siūlo per mažai pinigų, iki realių pasiūlymų reikalas nenueina. Tiesiog, truputį paanalizavę tinklapio temą ir įvertinę kliento norus, prieiname išvados, kad neverta net pradėti darbo. Iškelti paieškos sistemose dažniausiai galima, bet rezultate užsakovui tektų labai nusivilti, o priekaištai būtų išsakomi mums. Geriau išvis nesiimti darbo, nei paskui gaišti laiką įrodinėjant, kad mes viską atlikome gerai, bet užsakovo laukiamas efektas yra neįmanomas.


Lietuva maža šalis ir daugelis verslo rušių neras pakankamo klientų internete kiekio, kad apsimokėtų investuoti lėšas į reklamą internete. Reikia nepamiršti, kad reklama internete skirta visai Lietuvai, o ne konkrečiam miestui ar rajonui. Pritraukus į tinklapį, nevykdanti tiesioginių pardavimų per internetą, 1000 potencialių įmonės X, esančios Klaipėdoje, klientų per parą, realiai pirkėjais gali tapti ne daugiau kaip 10 lankytojų ( iš Klaipėdos bus apie 200 lankytojų, iš jų ne daugiau 10 procentų rimtai susidomės pasiūlymais, na o pirkėjais taps kokie 5 procentai ). Jei įmonė prekiauja cd diskais ir uždirba kokius 3 litus nuo disko ( gryna teorija, nežinome kiek uždirbama nuo 1 disko), o 10 pirkėjų nupirks 15 diskų, tai pelnas bus 45 litai. Per mėnesį susidarys kokie 1200 litų. Tai tikrai per mažai, jei lankytojams pritraukti bus išleidžiama 1500 litų. Deja užsakovai ne visada nori suprasti šią problemą.

 

Lietuvoje reklama internete daugiau skirta įmonės vardo žinomumui padidinti arba stambioms įmonėms privilioti klientus į savo ofisus ar parduotuves visoje Lietuvoje, arba vykdyti tiesioginius pardavimus per internetą. Deja, Lietuvoje yra nedaug prekių ar paslaugų, kurias apsimoka pardavinėti interneto pagalba. Manome, pakankamai pelninga  įvairūs bilietai, buitinė ir kompiuterinė technika, sekso reikmenų parduotuvės ir nemažai kitų sričių, kurios sulaukia didesnio ar mažesnio susidomėjimo. Kiekvieno tinklapio savininkui, visų pirma reikėtų įvertinti galimą iškėlimo paieškos sistemose naudą ir galimą grynąjį pelną.


TOP