Naujienos

Kiek laiko reikia iškelti tinklapiui į pirmas vietas paieškos sistemose?

Įdėta - 2010.08.26, šaltinis - balsas.lt

Ar už savaitės mūsų tinklapis jau bus pirmoje vietoje?

 

Po kelių dienų pasipils lankytojai į mūsų svetainę?

 

Potencialūs klientai nuolat užduoda tokius ir panašius klausimus.


Tinklapio iškelimas paieškos sistemose užtrunka nuo 1 mėnesio iki 8 mėnesių. Viskas priklauso nuo pačio tinklapio amžiaus, jo žinomumo paieškos sistemoms, raktinių žodžių pagal kuriuos norimą tinklapį iškelti.


Skirtingose paieškos sistemose paieškos algoritmai labai skiriasi. Lietuvos klientams aktualiausia yra Google paieškos sistema, todėl kalbėsiu tik apie ją. Yahoo ir Msn tenka labai nedidelę užklausų dalis ir, jei nėra ypatingo poreikio, neverta pernelyg ant jų susikoncentruoti.


Sunkiausia užduotis iškelti visiškai naują tinklapį, o jei dar pagal komercinius raktinius žodžius su rimta konkurencija paieškos sistemose, tai 8 mėnesiai nėra daug. Visų pirmą Google labai dažnai naują tinklapį tik trumpam iškelia paieškos rezultatuose, o vėliau keliems mėnesiams tinklapis yra dirbtinai nukeliamas į paieškos rezultatų galą. Jei tinklapio reklama ir tuoliau nuolat vyksta tai po 4-6 mėnesių tinklapis grąžinamas į pirmus puslapius, o jei reklama vykdoma teisingai tai greičiausiai tinklapis atsidurs pirmame, paieškos pagal tinklapio raktinius žodžius, puslapyje.


Tinklapiai kurie žinomi paieškos sistemoms daugiau kaip metus ir jų turinys pernelyg nesikeitė išvengia tokio filtro. Paprastai juos galima iškelti į pirmą puslapį per 1-3 mėnesius, priklausomai nuo raktinių žodžių sudėtingumo.


Atskirai reikėtų pažymėtį itin didelės konkurencijos komercinius raktinius žodžius. Tokie raktiniai žodžiai kaip bilietai, aviabilietai, kelionės, pažintys ir nemažai kitų, reikalauja ypatingų pastangų ir daug laiko. Iškelti į pirma puslapį gali užtrukti 3-8 mėnesius, net ir seną tinklapį, o naują svetainę iškelti į pirmą puslapį gali užtrukti ir metus.


Klientai dažniausiai nori, kad pagal jų pageidaujamus raktinius žodžius, tinklapis būtu pirmoje arba blogiausiu atveju antroje vietoje. Deja daugiausia ką galima garantuoti tai pirmas puslapis pagal raktinio žodžio paiešką. Pirma,  antra vietos yra labai nestabilios ir tinklapiai ten nulat keičia vienas kitą, garantuoti nuolatinę poziciją pirmoje vietoje apskritai neįmanona. Jeigu klientas pasiryžęs investuotį pakankamai daug lėšų, galima užsitikrinti maždaug 90 procentų tikimybę jog tinklapis bus pirmoje antroje vietoje didžiąją laiko dalį. Duoti didesnes garantijas nerealu.

 


TOP