Naujienos

Optimizavimo paieškos sistemoms garantijų realybė.

Įdėta - 2010.08.26, šaltinis - google.lt

Turbūt pagrindinė, klientų norinčių užsakyti tinklapio optimizavimą paieškos sistemoms, klaida – tai manymas, kad šioje reklamos rūšyje galimos 100 procentinės garantijos.

 

Klientų norinčių garantuotų pozicijų paieškos sistemose tiek daug, kad atsiranda nemažai kompanijų siūlančių tokias garantijas. Interneto reklamos rinka dar labai jauna ir nėra susiformavę jokių aiškių kriterijų kaip viskas turėtų veikti. Pačios paieškos sistemos pažengė jau labai toli, tuo tarpu paieškos sistemų naudotojai dar labai dažnai nesupranta kaip veikia paieškos sistemos ir nuo ko priklauso padėtis paieškos sistemų reitinguose. Nuomonę, kad galima garantuoti nuolatines pirmas vietas paieškos sistemoje, suformavo daugybė ne itin sąžiningų reklamos firmų kurių svetainėse ar į visas puses siuntinėjamuose e-pašto laiškuose mirga pasiūlymai už 9.99 ar 19.99 dolerio garantuoti pirmą vietą google paieškos sistemoje.

 

Prie tos pačios rūšies nesąžiningų pasiūlymų priskiriamas ir siūlymas užregistruoti tinklapį 33000 paieškos sistemų, tokio kiekio savarankiškų paieškos sistemų, su savo duomenų bazėmis, paprasčiausiai nėra. Realią naudą duoda geriausiu atveju 8. Ir net ne visos 8 vertos dėmesio, išskirti reikėtų tik Google, Yahoo. Msn, na dar truputį Altavista ir Aol. Tokie nesažiningi pasiūlymai suformuoją nuomonę, kad viskas labai paprasta ir kainuoja labai nedaug. Net ir kontrakto pasirašymas tokiais atvejais nepadeda , nes kontrakte būtinai kažkurioje vietoje bus vienoks ar kitoks atsiribojimas nuo 100 procentinės garantijos.


Nepasitikėkit kompanijom žarstančiom pažadus į kaire ir į dešine. Niekas negali garantuoti užtikrinto rezultato. Visos paieškos sistemos tai privačios kompanijos ir kaip kas nors gali garantuoti tai ko jis negali tiesiogiai paveikti? Paieškos sistemų algoritmai nuolat kinta, tai nenutrūkstamas procesas ir niekas negali būti tikras, kad šiandien naudojami iškelimo paieškos sistemose mechanizmai rytoi dar bus veiksmingi. Net ir patys geriausi profesionalai rytoi gali nebepajėgti iškelti tinklapio į pirmas pozicijas, o visiški naujokai tai darys itin lengvai.


TOP